Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
chia-seeds-629637-m

Superpotravina jménem Chia semínka

10. května 2015


Možná si říkate, že je poslední dobou už tak trochu přesuperpotravinováno. Pravdou je, že lidé stále znovuobjevují takřka čarovné účinky potravin, jejichž vlastností si užívaly už starověké civilizace. Například konkrétně Chia semínka byla tradiční potravinou Aztéků.

V současné době kdy se do popředí dostává tzv. fitness život, si lidé 3x rozmyslí, jaké potraviny zařadí do svého jídelníčku. Nejde pouze o hubnutí samotné, ale také o zdraví prospěšné vitamíny a kvalitní kalorie. Všechno toto představují právě Chia semínka.

A proč je tato potravina tak vhodná pro hubnutí? Semínka obsahují veliké množství vlákniny, která v žaludku nabobtná a zaplní jej. Pocit sytosti trvá i několik hodin. Hubnutí bude tedy daleko rychlejší a jednodušší. Chia semínka ale neobsahují pouze vlákninu, nýbrž i zdravé tuky v podobě Omega-3 a tak důležité proteiny. Lidé v honbě za štíhlou postavou zapomínají, že naše těla potřebují i bílkoviny pro výstavbu svalů. Bez přísunu bílkovin naše těla hladoví a ztrácí svalovou hmotu. Semínkám se rovněž přezdívá runner food, jelikož dokážou dodat potřebnou energii a vitalitu pro trénink v jakékoliv podobě.

Možná máte trošku problém s tím odlišit Chia semínka a lněná semínka. Jaký je tedy v nich rozdíl? Chia semínka obsahují zhruba o 10% více kalorií než ta lněná, na druhou stranu ale obsahují méně tuku a více vlákniny. Uvědomme si, že naše tělo „zdravé“ kalorie potřebuje. Ze vzduchu být živo nemůže.

Jak tuto potravinu konzumovat? Semínka můžete přidat prakticky do každého jídla. Ve finále jídlo nabyde na objemu a tak bude i sytější. Stejně to platí i s nápoji. Milovníci smoothie Chia semínka jistě už nějakou dobu znají. Stačí jej přidat do jakéhokoliv nápoje a rázem máte téměř plnohodnotné hlavní jídlo.

Ještě jste je nevyzkoušeli? Tak hurá na to!

Obrázek z freeimages.com od cyanocorax

 

Komentáře nejsou povoleny.