Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
oil-flavoring-and-rolling-pin-1427741-m

Objevte zdravé oleje!

23. května 2014


Většinou ze všech stran slyšíme, jak je nezdravé vařit a smažit na olejích, avšak existují takové typy, které jsou našemu zdraví vyloženě prospěšné! Ty, které obsahují nenasycené mastné kyseliny typu omega-3 a omega-6, mají doslova klíčový význam pro správnou činnost mozku. O tom, jak je zdravý rybí olej či extra virgine olivový olej, víme všichni. My Vám nyní představíme několik méně známých zdravých olejů!

Lněný olej

Jedná se o rostlinný olej obsahující kyselinu alfa-linolenovou. Ta vyživuje slzný ochranný film v oku a má příznivý vliv na játra, střeva, deprese a různé hormonální problémy. Je doporučován při léčbě očních problémů a to především jejich suchosti. Zároveň pomáhá i při zotavování po očních operacích. Lněný olej můžete jíst samostatně v podobě kapslí, či jej můžete přidávat do ovocných koktejlů, do jogurtů či zeleninových salátů. Tento olej ocení i Vaše pleť. Potírejte jím suchá místa na těle či jej přidávejte přímo do koupele pro hydrataci.

Olej z krilu

Tento olej je jednoznačnou volbou v případě, že chcete skoncovat se zvýšeným cholesterolem. Zároveň má velice příznivé účinky na šlachy a klouby. Podobně jako rybí tuk obsahuje omega-3 nenasycené kyseliny. A teď pozor dámy, obsahuje i účinný antioxidant astaxanthin, který zpomaluje stárnutí! Bohužel není vhodný pro osoby trpící alergií na mořské plody. Lze si jej pořídit v podobě potravinového doplňky a to až v poslední době.

Pupalkový olej

Jedná se o výtažky ze semínek pupalky dvouleté. Ten pomáhá především při hormonálních problémech a premenstruačním syndromu. Velice účinně potom bojuje s lupénkou, akné a ekzémy. Pupalkový olej je bohatý na kyselinu gama-linolenovou. Opět si jej můžete dopřát v podobě potravinových doplňků. Bohužel však ani tento olej není vhodný úplně pro každého. Vyhnout byste se mu měly v případě, že trpíte epilepsií.

Obrázek z freeimages.com od sanchezcl

Komentáře nejsou povoleny.