Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
bee-1431214-m

Pyly všude kolem nás

28. dubna 2014


S příchodem jara se jako každý rok dostávají na přetřes alergii. Svěží a především potom voňavý jarní vzduch zkrátka není pro všechny. Pokud je někdo alergický na psí či kočičí srst, jednoduše si domů tohoto mazlíčka nepořídí. Pokud je někdo alergický na kravské mléko, může jej jednoduše vyměnit za to sójové. Pylovým alergiím se bohužel tak jednoduše vyhnout nejde…

Jak si ale takový život s alergií alespoň trochu ulehčit? V jarních měsících dochází k tomu, že teplý vzduch stoupá od země vzhůru a tak vynáší pyl do vyšších vrstev atmosféry.  Jakmile se potom po západu slunce ochladí, pyl klesne. Platí tedy pravidlo, že okamžitě, jak zapadne sluníčko, zavřete okna, aby se pylová zrnka kvůli průvanu a proudění vzduchu nedostala domů. Alergici žijící v městech by potom během léta neměli okna otvírat ani během hluboké noci. Rozpálené ulice totiž nedovolí pylu klesnout dolů dříve, než mezi půlnocí a druhou hodinou ranní. Teď si ale asi řada z nás nedokáže představit spánek v nevětrané místnosti uprostřed léta například v Praze…

Potom se alergikům určitě vyplatí pozorně sledovat pylová zpravodajství. Právě ta pracují s teplotou vzduchu. Dalším důležitým faktorem, který takové zpravodajství zohledňuje, jsou srážky. Ty pro alergiky znamenají úlevu, protože déšť nedovolí pylu vznášet se ve vzduchu a navíc jej ještě spláchne.

Nic naplat, i alergici musejí v jarních a letních měsících vylézat ven ze svých domovů. Nápomocné jsou jim potom především klimatizace. Jestliže si Vy tento komfort dovolit nemůžete, musíte se zásobovat preventivními léky. Nejvhodnější čas na procházku do přírody je potom určitě brzo ráno či v brzkém podvečeru.

Jaká jsou tedy základní pravidla, jak ochránit svůj domov před pyly? Během inkriminovaného období sušte prádlo pouze doma. Jakmile přijdete domů, ihned se svlékněte (i na šatech ulpívá pyl). Vyvarujte se průvanu a velkému víření vzduchu. Prach otírejte vždy vlhkou prachovkou.

Obrázek ze sxc.hu od Nafrea

Komentáře nejsou povoleny.