Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
donut-400217-m

Hřešte!

11. dubna 2014


Čím dál více oblíbenými se stávají tzv. hříšné dny. Celá řada celebrit se k tomuto občasnému přilepšení přiznává a jak by také ne. Život máme pouze jeden, proč ho tedy prožít neustálím odpíráním si dobrot, které zbožňujeme?

A v čem tedy hříšné dny spočívají? Jestliže se celý týden snažíte jíst zdravě a nízkokaloricky, je vhodné si zvolit jeden den pro neřesti. Tento den si můžete dovolit cokoliv, avšak samozřejmě v přiměřeném množství. Milujete smetanu? Jednou za týden si s klidným svědomím dopřejte smetanové jídlo! Milujete omáčky a knedlíky? I tuto neřest si lze dopřát během „hříšného“ dne. I když držíte dietu, můžete si dopřát své oblíbené jídlo bez zpytování svědomí.

Pozor ale na prodloužení hříšných dnů! Velice často se mohou vymknout kontrole a Vy místo abyste měly jeden hříšný den v týdnu, budete mít jeden zdravý a dietní den. Je tedy velice důležité dobře si tento den naplánovat. Nejvhodnější je určitě sobota či neděle. Sobota z toho důvodu, že většina z nás si ráda dá sklenku vína či možná nějakou tu jednohubku. Neděle zase většinou bývají ve víru rodinných návštěv a vysvětlujte někomu, že si tu svíčkovou nedáte, protože držíte dietu!

Pokud si tyto neřesti budete opravdu dopřávat pouze jednou v týdnu a v malých porcích, i podle dietologů a výživových poradců, tím nenaděláte žádnou paseku a navíc se Vám bude zdravý životní styl lépe dodržovat. Když se má člověk na co těšit, vše jde lépe!

Například Katy Perry si velice ráda během svých hříšných dnů dopřává hamburgery. Co byste si nedokázaly odepřít Vy? Jaký je Váš názor na hříšné dny?

Obrázek ze sxc.hu od Mark25

Komentáře nejsou povoleny.