Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
800px-Spoonful_of_cereal

Dietní tipy III

29. dubna 2014


Dnes se už naposledy budeme věnovat dietním vychytávkám, které Vám pomohou nastartovat zdravé hubnutí a především potom udržet si ideální váhu. Nakonec zjistíte, že se až tak omezovat nemusíte. Stačí pouze ke stravování a pohybu přistupovat naprosto racionálně.

Hledejte ekvivalenty čili náhradníky! Vždy se nezdravé potraviny snažte nahradit zdravější variantou. Tuční sýr vyměňte za ten čerstvý. Kupujte si nízkoprocentní smetanu. Zkrátka vždy lze najít zdravějšího náhradníka!

Další velice důležitý bod se věnuje víkendu. Ten svádí k hřešení. Jednak si řada z nás ráda vyrazí ven na sklenku vína či jiného sektu a jednak si řada z nás přilepší i v jídle. Bohužel se tak většinou stane, že zabijeme celou naši pětidenní snahu rozhašeným víkendem. Zkuste si proto na tyto dny minimálně naplánovat nějakou tu fyzickou aktivitu.

Ranní ptáče dál doskáče. Staňte se jím i Vy! Po ránu totiž spálíte více tělesného tuku a perfektně nastartujete metabolismus. Celý den budete více svěží a se správnou snídaní doslova přeplněné energií.

Nezanedbávejte spánek! Je důležité, abyste si dopřávaly minimálně 8 hodin spánku. Odpočatý organismus lépe pálí tuky a kalorie a především budete mít dostatek energie pro dodržování jídelníčku a cvičebního plánu.

Začněte si vést jídelní deníček! Pečlivě si zapisujte každé jídlo, svačinky, pozdní večeře. Budete mít krásný přehled nad svými stravovacími návyky. Někdy totiž jíme pouze „zdánlivě“ zdravě.

Začněte se pravidelně vážit. To samozřejmě neznamená, že váhu budete okupovat každý den, to by naopak Vaši motivaci mohlo výrazně snížit. Vhodným dnem pro vážení je pondělí, to Vás alespoň donutí nepřejídat se přes víkend.

Pohybujte se kdykoliv to jenom jde. Jakmile voláte, vstaňte a procházejte se během hovoru. Hýbejte se zkrátka vždy, když to jenom trochu jde!

Komentáře nejsou povoleny.