Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
1309176_classic_cafe_canteen_1

Víkendové neřesti

1. červnaec 2013


Asi všechny z nás, jež se snaží zhubnout a dodržují nějakou tu dietku, vědí, že o víkendu se vše dodržuje daleko hůře. Během týdne, kdy máme pevný pracovní režim se vše dodržuje lépe. Není ale škoda si těchto pět dní pokazit právě víkendem, na který se vždy těšíme? Poradíme Vám, jak vydržet i během víkendu!

Pátek je padla a jde se do hospody!

Páteční a sobotní večery máme většinou rezervované pro naše přátele nebo drahé polovičky. A kde jinde je strávit lépe než v nějaké příjemné hospůdce či baru. První pastí je jídlo. Stačí, když si dá kamarádka štíhlá jako proutek bramborák či jinou podobnou lahůdku a nám se už začnou sbíhat sliny a šrotovat nám myšlenky. Jeden bramborák mě přece nezabije, ne? Proto Vám doporučuji sedat si vždy dál od kuchyně, abyste nemusely neustále čuchat ty vůně. Pokud máte na něco chuť, dobrá i když ne ideální, je pizza. Tu si dejte společně s přáteli. Jeden nebo dva kousky pizzy Vaši dietu neohrozí a zároveň zaženete chutě.

Další nebezpečí samozřejmě číhá v alkoholu. Všichni víme, že je velice kalorický. Další nevýhodou je, že až do 24 hodin po jeho konzumaci jsou vaše játra tak zaneprázdněna jeho spalováním, že už nemají sílu na spalování tuků. Z toho vyplývá, že pokud si po takové jízdě půjdete s výčitkami zaběhat, sotva něco spálíte. Při dietě je nejvhodnější bílý střik. Dejte si s klidným svědomím dva v poměru jedna ku jedné. Úplným tabu by však měly být panáky, na ně opravdu pozor, právě ty představují skrytou kalorickou bombu.

Další nevýhodou pití je, že podněcuje další chuť po jídlu. Znáte to, noc je dlouhá, pije se a tancuje do rána a potom najednou dostane ukrutný hlad, který uhasíte buď v nejbližším rychlém občerstvení či doma vyluxujete lednici.

Ne jenom nedělní obědy

Naše maminky a babičky nás hrozně rády rozmazlují a tříchodový oběd u nich není ničím výjimečným. Nejprve poctivá knedlíčková polévka, poté svíčková s pěti knedlíky a sladkým závěrem potom nějaká dobrá buchtička ke kafíčku. Ono jednou za čas si toto klidně dopřejte, ale pokud takto nebo velice podobně vypadá Váš oběd každou neděli, zbytečně si házíte klacky pod nohy. Pokuste se dodržovat nějaký ten režim i během víkendů a udělejte si něco zdravějšího.

Nezahoďte svoji celotýdenní snahu tím, že si o víkendu uděláte volno od diet a od zdravého životního stylu. Jednou za čas ano, každý víkend velké NE!

Obrázek z sxc.hu od mailtobee

Komentáře nejsou povoleny.