Hubnutí a dieta
Osobní jídelníček

Pravidla zdravého hubnutí první rychlá pomoc online...

Chci vědět víc >>>
Doporučujeme!

90% sleva na individuální jídelníček od odborníka

Jídelníček za 1.5Kč/den >>>
< zpět
91

Vařte zdravě a dietně s parním hrncem!

9. červnaec 2013


Pokud chcete opravdu zhubnout, beze změny jídelníčku to určitě nepůjde. Nezáleží ale pouze na tom, co jíme, nýbrž i na tom, jak jídlo upravujeme. Například květák je zelenina s velkým počtem vitamínů, ale pokud si ho dáte smažený, už není ani dietní ani zdraví. Zaměřme se tedy na úpravu potravin a to konkrétně na vaření s parním hrncem.

Mnoho z nás se rozhodlo pro zdravý životní styl a to nejenom kvůli vysněné štíhlé postavě, ale také pro dobrý pocit a zdravé tělo. V našem jídelníčku by mělo být velké množství zeleniny. Musíme si ale uvědomit, že nejsme krávy. My nemáme hned několik žaludků a příliš mnoho syrové zeleniny nám někdy může až uškodit, protože si s ní naše trávicí ústrojí nedokáže poradit. Proto by se mělo kombinovat – jíst jak syrovou zeleninu, tak tu tepelně upravenou. Jak ji ale upravit tak, aby v ní zůstalo, co nejvíce vitamínů? Řešením může být právě nákup parního hrnce.

Vaření v parním hrnci má hned několik výhod. Je naprosto jednoduché, tudíž nemusíte být žádná zkušená kuchařka, abyste si byla schopna v tomto hrnci uvařit. Poté je to určitě rychlost. V naší hektické době děkujeme za ušetření každé minutky. Takové potraviny jako jsou brambory, rýže a mnohé jiné můžete uvařit až 3x rychleji. Další výhodou jsou vitamíny. Zelenina si tímto způsobem úpravy zachová až o polovinu více vitamínů, minerálů, antioxidantů, esenciálních mastných kyselin a stopových prvků. Můžete si dokonce zakoupit speciální parní hrnec, který má patentovanou funkci vitamín +. Za zmínku jistě stojí Tefal VS 400330 VitaCuisine Compact.

Nejen že do svého jídla dostanete vitamíny, ale připravíte si dietní, snadno stravitelné a chutné jídlo. Není potřeba přidávat tuk, který se velice často a rád přepaluje, tudíž je vhodný i pro lidi s různými zdravotními problémy, pro které je držení diety nutností. Navíc jídlo při úpravě tímto způsobem neztrácí svou přirozenou chuť. Co se týče kořenění, to před touto tepelnou úpravou nemá smysl, protože se do něj stejně nedostane. Ale i tady existují různé vychytávky v podobě hrnců s funkcí Flavour Booster. V hrnci se nalézá speciální sítko, kam se bylinky přidávají.

A jak takový parní hrnec vůbec funguje? Jedná se o elektrický spotřebič, který ohřívá vodu na vodní páru. Hrnec se skládá z více částí, všemi potom pára prostupuje až nahoru a poté se vrací zpět dolů do spodní části, kde se opět promění na vodu. Tuto páru můžete rovněž používat na rozmrazení nebo ohřívání potravin.

Potraviny stačí dát pouze do hrnce a po dobu přípravy si jich už nijak nemusíte všímat a kontrolovat je. Výsledkem je jídlo, které si zachovala svou barvu, chuť a vitamíny.

Kde si takový hrnec pořídit? Určitě jej nedoporučujeme nakupovat na různých tržištích, od podomních obchodníků či na různých zájezdových akcích. Většinou si jenom zbytečně připlatíte navíc a kvalita rozhodně není zaručena. Proto parní hrnce nakupujte pouze v kamenných obchodech nebo ještě lépe a levněji v elektroshopech na internetu. Mezi kvalitní a ověřené elektroshopy patří například obchody24.cz.

Pokud jste se opravdu rozhodly udělat něco pro své zdraví a štíhlou linii, tohoto pomocníka jistě oceníte.

Obrázky z obchody24.cz

Komentáře nejsou povoleny.